Kad jūsu mazuļa vēders jūtas nelaimīgs: Praktiski padomi, ko var izmēģināt šajā grūtajā laikā

Diskomforts vēderā vai vēdera uzpūšanās var izraisīt ciešanas gan jūsu mazulim, gan jums kā vecākiem. Lai gan tā ir izplatīta problēma, jo attīstās gremošanas sistēma, ir daudz maigu paņēmienu, lai palīdzētu jūsu mazajam justies labāk. Tālāk ir sniegti padomi, kā nomierināt bērnu ar gāzēm. Mēs arī paskaidrojam, kā BioGaia Protectis pilieni bērniem var nodrošināt papildu piedevu jūsu mazuļa neattīstītajai zarnu mikroflorai.

Zarnu diskomforta atpazīšana

Pirmajos trīs mēnešos raudāšana ir jūsu mazuļa galvenais veids, kā paziņot par savām vajadzībām neatkarīgi no tā, vai tas ir izsalkums vai autiņa maiņa. Tomēr pētījumi liecina, ka līdz 26% zīdaiņu var raudāt, jo viņiem rodas diskomforts zarnās.

Kāpēc mazuļiem ir vēdera problēmas?

Zīdaiņu gremošanas sistēma dzimšanas brīdī ir nenobriedusi, kas var izraisīt diskomfortu no gāzēm vai vēdera uzpūšanās. Pārēšanās, gaisa norīšana barošanas laikā vai jutība pret noteiktiem pārtikas produktiem arī var veicināt vēdera problēmas. Lai gan šī fāze ir īslaicīga, vecākiem tas var šķist nepārvarami. Par laimi, ir vienkārši padomi, kas palīdzēs pārvarēt šo grūto laiku.

Padomi mazuļu ar gāzēm nomierināšanai

1. Izmantojiet ķermeņa kontaktu komfortam
Turiet savu mazuli cieši pie ķermeņa. Saskare ar ādu nomierina. Apgulieties uz muguras un novietojiet mazuli uz krūtīm, lai iegūtu papildu siltumu un komfortu.

2. Zīdaiņu nēsāšana slingā vai somā
Bērna nēsāšana ķengursomā nodrošina vieglu spiedienu uz viņa vēderu, kas var palīdzēt atbrīvot gāzes, vienlaikus turot viņu tuvu.

3. Kustības veicināšana
Kustības palīdz atbrīvot palikušās gāzes un veicina gremošanu. Ļaujiet mazulim brīvi spert kājas vēdera vai spēļu sesiju laikā.

4. Kāju vingrinājumi
Noguldiet mazuli uz muguras un maigi kustiniet viņa kājas ar apļveida kustībām vai tā, it kā mītu velosipēda pedāļus. Sekojiet tam, dažas sekundes maigi piespiežot viņu ceļgalus pret vēderu.

5. Maiga vēdera masāža
Mazuļa vēdera masāža ir lielisks veids, kā mazināt gremošanas traucējumus.

  • Sāciet no nabas un veiciet apļveida kustības, pakāpeniski palielinot apļus.
  • Pirms masāžas uzsākšanas sasildiet rokas, lai nodrošinātu nomierinošu sajūtu.
  • Vienmēr masējiet uz mīkstas, līdzenas virsmas, piemēram, segas vai pārtīšanas galda. Izvairieties no masāžas tūlīt pēc barošanas vai tad, kad jūsu mazulis aizmieg.

6. Siltas vannas
Silta vanna var palīdzēt atslābināt mazuļa vēdera muskuļus.

7. Pārbaudiet savu uzturu
Ja barojat bērnu ar krūti, ievērojiet sabalansētu un barojošu uzturu. Izvairieties no pārtikas produktiem, kas var izraisīt gāzu veidošanos, jo tie var ietekmēt arī jūsu mazuļa gremošanu.

Iespējamie diskomforta cēloņi

Lai gan precīzi zarnu diskomforta cēloņi zīdaiņiem joprojām nav skaidri, to var veicināt vairāki faktori.

  • Barošanas problēmas, piemēram, pārmērīga barošana, nepietiekama barošana vai nepietiekamas atraugas
  • Pārtikas jutīgums vai nepanesamība
  • Neattīstīta gremošanas sistēma
  • Pielāgošanās jaunai videi, piemēram, gaismām, skaņām utt.
  • Ģimenes stress vai nemiers

Mikrofloras papildināšanas nozīme

Papildus šiem padomiem varat apsvērt papildināšanu ar vērtīgām baktērijām (probiotiķiem). BioGaia Protectis pilieni bērniem var palīdzēt papildināt jūsu mazuļa zarnu mikrofloru ar mūsu galveno probiotisko celmu - Limosilactobacillus reuteri Protectis, kas iegūts no mātes piena. Šie pilieni ir paredzēti, lai papildinātu jūsu mazuļa delikāto zarnu mikrobiotu.

Kāpēc izvēlēties BioGaia Protectis pilienus bērniem?

  • Satur klīniski pētīto probiotisko celmu Limosilactobacillus reuteri DSM 17938, kas iegūts no mātes piena
  • Droši jaundzimušajiem no dzimšanas
  • Viegli lietojami – tikai 5 pilieni dienā. Uzticas pediatri, un to iesaka vecāki visā pasaulē

Lai gan problēmas ar vēderu ir izplatītas zīdaiņiem, tām nav ilgi jātraucē jūsu mazuļa komforts. Iepriekš minētie maigi paņēmieni var palīdzēt jums un jūsu mazulim pārvarēt šo grūto laiku. Un, izmantojot BioGaia Protectis pilienus bērniem, jūs varat nodrošināt saviem mazajiem papildu aprūpi, kas viņiem nepieciešama, lai attīstītos zarnu mikroflora.