Veselība sākas kuņģa-zarnu traktā

Tāpat, kā skābeklis, arī ēdiens ir vitāli svarīgs cilvēka dzīvībai. Gremošanas sistēmas uzdevums ir izgūt no ēdiena mums nepieciešamās uzturvielas, kas ne vienmēr ir viegli izdarāms. Mūsu kuņģa-zarnu traktā notiek pastāvīga cīņa starp labajām un sliktajām baktērijām.

Ja slikto baktēriju daudzums pārsniedz labo baktēriju daudzumu, gremošanas traktā rodas disbalanss. Tā ir tā sauktā disbioze, un var izraisīt tādas problēmas, kā caureju, aizcietējumu, vēdera uzpūšanos un sāpes vēderā. Taču problēmas var stiepties tālāk par kuņģa-zarnu traktu. Jauni pētījumi liecina par ciešu saistību starp nelīdzsvarotu mikrobiotu un, piemēram, diabētu, aptaukošanos un sirds un asinsvadu slimību.

Imūnsistēma – ķermeņa pirmās palīdzības komanda

Tagad mūsdienu pasaulē mēs izprotam, kādu ieguvumu mūsu imūnsistēmai sniedz daudzpusīgs, veselīgs dzīvesveids. Svarīga sastāvdaļa ir ēdiens un tā sagremošana. Apmēram 80 procenti imūnsistēmas šūnu atrodas kuņģa-zarnu traktā. Un mūsu patērētais ēdiens nodrošina mūs ar dažādām barības vielām, kas veicina normālu imūnsistēmas darbu.

Viens no piemēriem ir D vitamīns. D vitamīna dabīgie avoti ir, piemēram, zivis, mencu aknu eļļa un olu dzeltenums. Vēl to saules gaismas iedarbībā ražo mūsu ķermenis.

No news available.
We use cookies to make your experience of our website better.
Using this website means you are OK with this. Find out more.
OK